Začíná 2. polovina soutěží! Jak do ní #DRAGON vstoupí? S jakými týmy, a lídry?!

Začátkem všeho je potřeba napsat, že všechny soutěže, které pro naše družstva v současnosti máme jsou vyšší než ty, v nichž jsme v loňské sezóně hráli:

  • A hrálo KS2, nyní KP1
  • B hrálo OS2, nyní OS1
  • C hrálo OS4, nyní OS2
  • D a E tým ještě v loňské sezóně neexistoval (nyní OS4 a OS3)

Stavíme vše na mládeži, kterou trénujeme zejm. pro krajské soutěže (ať už jednotlivců nebo týmové), a proto ze začátku (fungujeme teprve necelé dva roky) víme, že udržet dobré výsledky je velmi těžké, neboť „mladí se stále učí“ 🙂

Společně to dokážeme!

muži KST Dragon VYŠKOV „A“ (vedoucí
Antonín Srna
) – Krajský přebor I. třídy


Nejlepší hráč:
Ján KAPUSTA
– úspěšnost 47 %

Papírově je před Jánkem na soupisce ještě Tonda – ale letos opravdu pouze papírově 🙂 Jen Jánko a Ondřej Libánek mají odehráni oba všechna utkání první poloviny. Zbylé z nás sužovala buď zranění (Tonda), nebo povinnosti nad klubovou úroveň (repre Boris) aj.

A-tým má pro letošní sezónu jednoznačný cíl – zachránit získanou Krajskou soutěž I. třídy. V tom nám pomáhá náš odchovanec, nyní již hrající za ligovou Ostravu, Pavel Beránek spolu s Jánem Kapustou, jemuž se v soutěží daří nejvíce. Zdatně ho však doplňují Ondřej Libánek s Borisem Trávníčkem. Kádr uzavírají Antonín Srna a Petr Drápal.

Tým je prozatím v tabulce KP1 na 8. příčce (z 12 možných).


muži KST Dragon VYŠKOV „B“ (vedoucí
Zdeněk Tichý
) – Okresní soutěž I. třídy


Nejlepší hráč:
Vojtěch OLEJNÍČEK
– úspěšnost 67 %

Pětka na soupisce kraluje našemu B-týmu! Vloni měl Vojta v nižší soutěži 80 % – letos nastoupil na střední školu, a nestíhá toliko tréninků, a stejně si ve vyšší soutěži drží skoro 70 %! Paráda 🙂

B-tým je letos jištěn, a měl by hrát klidný střed tabulky. Od února se bude muset vyrovnat s abcencí naší klubové mamky, Regi Trávníčkové, a do sestavy povolá nadějného Jakuba Krejsu (viz níže). Ve stabilní sestavě nyní působí Vojtěch Olejníček, Jaromír Tauš, Regina Trávníčková, a Zdeněk Tichý.

Tým je prozatím v tabulce OS1 na 7. příčce (z 12 možných).


muži KST Dragon VYŠKOV „C“ (vedoucí
Regina Trávníčková
) – Okresní soutěž II. třídy


Nejlepší hráč:
Jakub KREJSA
– úspěšnost 64 %

Sice jako až sedmý na soupisce – no nejlepší v Céčku! Minulý rok hrál ještě Jakub Krejsa základ nejnižší okresní soutěže, kde měl 75 %. Rok na to, s pečlivým a tvrdým tréninkem dosahuje obdobné úrovně o dvě soutěže výše! Senzace!

C-tým má za úkol udržet soutěž, kterou jsme pro ně získali. V sestavě se zkušeným Sergejem Varzarim (vlastně jediný dospělý), a nadějnými mladíky Jakubem Krejsou, Metodějem Drápalem, a Martinem Dosedlou, věříme, že tento cíl se jim podaří splnit. Zatím to mají tak tak na hraně.

Tým je prozatím v tabulce OS2 na 10. příčce (z 12 možných).


muži KST Dragon VYŠKOV „D“ (vedoucí
Dalibor Luska
) – Okresní soutěž III. třídy


Nejlepší hráč:
Petr LUSKA
– úspěšnost 56 %

Až z devátého místa soupisky se Peťovi daří svůj D-tým držet nad vodou! Vedoucím týmu je jeho taťka Dalibor, a daří se nám Peťu (v jeho 11 letech!) stále posouvat dopředu, vstříc novým výzvám 🙂 Neskutečné!

Vize D týmu je podobná jako Céčka. Hlavně to udržet! Zde již krom vedoucího Dalibora Lusky dostávají příležitost hrát už skoro pouze mladí, a to zejména Filip Čakovský, Matěj Zbořil, Petr Luska, či Zdeněk Korec.

Tým je prozatím v tabulce OS3 také na 10. příčce (z 12 možných).


muži KST Dragon VYŠKOV „E“ (vedoucí
Stanislav Beran
) – Okresní soutěž IV. třídy


Nejlepší hráč:
Matěj ZBOŘIL
– úspěšnost 42 %

Matěj před sebou na soupisce má zejména hráče hrající vyšší soutěže, a z pátého místa soupisky se mu daří dotahovat se v prvním roce svých „dospěláckých soutěží“ skoro na 50 %.

E tým hraje nejnižší okresní soutěž, a nemá tedy kam „spadnout“. V polovině soutěží přebral otěže nad týmem zkušený hráč Standa Beran, který k nám přestoupil neboť nám vypomáhal s tréninkem, a zjistil, že chce spíše hrát u nás. Příležitost zde dostávají hlavně mladí hráči – výběr lepších hráčů Žákovské ligy – Václav Mareš, Matěj Dědek aj.


žáci A–D – vedoucí Antonín SRNAŽákovská liga PLAYOFF

Čtyřem z pěti našich družstev se podařilo „postoupit nahoru“ – do vyřazovací části. Úspěšnosti jsou zde poměrně rozličné, a o nejlepších hráčích jednotlivých družstvech jsme Vás informovali v předchozím článku.

A tým chce Žákovskou ligu vyhrát! (zleva Metoděj Drápal, Zdeněk Korec, Petr Luska, Martin Dosedla, Miroslav Malík, Matěj Zbořil).

žáci A–D – vedoucí Antonín SRNAŽákovská liga ÚTĚCHA

V E týmu žáků dostávají příležitost zejména noví hráči, a tudíž není s podivem, že týmu se prozatím nepodařilo se probojovat do „lepší“ části pavouka Žákovské ligy 🙂 Ale hrají už neskutečně na tu chvilku 🙂

Úspěšnosti hráčů opět v předchozím článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *