Velký úvodní turnaj mládeže ovládli v mladších hráči z Olomoucka a ve starších domácí borci!

V neděli, 29.9. 2019 se ve Vyškově uskutečnil velký turnaj mládeže!

Turnaje se zúčastnili necelé čtyři desítky mladých hráčů stolního tenisu z okresů Vyškov, Prostějov, Olomouc či Blansko. Zastoupeno bylo celkem 6 oddílů v kat. ml. a 8 oddílů v kat. st. žáků.

Jmenný seznam:

MLADŠÍ + NEJMLADŠÍ
 Začalová Kristýna
 Beran Tomáš
 Sedláčková Amelie
 Hrubý Vojtěch
 Křupka Matyáš
 Vintr Štěpán
 Zeman Ondřej
 Ratajský Martin
 Dusík Jakub
 Dusíková Julie
 Vafek Patrik
 Matula Hubert
 Šmídová Tereza
 Urbánek Patrik
 Zeman Vojtěch
 Lukáš Dostál
 Kilián Ondřej
 Vincenec Oliver
 Koukal Jakub
 Poslušný Ondřej
 Benek Jaromír
STARŠÍ + DOROST
 Václav Mareš
 Fojtík Ondřej
 Michal Grünwald
 Petr Luska
 Ondřej Svoboda
 Filip Orel
 Slabyhoudek Dušan
 Branč Patrik
 Matěj Zbořil
 Musilová Lucie
 Adam Pokorný
 Vu Patrik
 Drápal Metoděj
 Raška Martin
 Holíček Tomáš
 Demel AdamHráči byli rozlosováni do čtyř a čtyř („starší“ a „mladší“) skupin dle věkového zařazení, v nichž byli nasazeni dle žebříčku + koefic. sout.

Ze skupin pak ze starších i z mladších postupovali vždy první dva do pavouka play-off a druzí dva do útěchy. Občerstvení jsme zajistili díky vlastní iniciaci klubových hráčů, startovnému a našim sponzorům (zde díky zejm. Cukrárna Janský, ADEX Zdeněk Adamec a Frischmann marcipán).

Ceny hráči obdrželi také díky podpoře mládežnického turnaje od RSST Vyškov (regionální svaz stolního tenisu), díky nimž jsme nakoupili pingpongové vybavení pro každého z medailistů obou kategorií, dále pak díky klubovým darům a také díky sponzorů (zde zejména město Vyškov, Autocont Vyškov, IMPAKT Fitness, ZOO park Vyškov, Andromeda Vyškov).

Za ceny pro vítěze patří obrovské poděkování Andromeda Vyškov, ZOO park Vyškov, Autocont Vyškov, IMPAKT Fitness, RSST Vyškov, městu Vyškov, a Cukrárně Janský, Frischmannu marcipán, a ADEXU – p. Zdeněk Adamec. Děkujeme!

Velmi rádi jsme na turnaji přivítali (krom hráčů místního regionu) také hráče z Olomoucka či Blanenska, jenž na náš turnaj byli mezi prvními přihlášenými. S olomouckým krajem náš klub před sezónou rozjel iniciativu směrem k mladším a nejmladším žáků v podobě tzv. Hanáckého poháru mládeže (tj. turnaj v němž se utkávají pouze kategorie mladšího a nejmladšího žactva a je pořádán pod záštitou olomouckých klubů v jejich hernách a vyškovského v naším dračím doupěti).

Zpět k turnaji..

Vzhledem k vyrovnaným soubojům zejména ve skupině mladšího žactva docházelo leckdy k výměnám za něž by se nemuseli stydět ani hráči starších kategorií. Příkladem vyrovnanosti může být například dlouý zápas v němž v semifinále vyškovský dragon Oliver Vincenec v kategorii mladších proti čechovickému Poslušnému dotáhl bitvu o finále až do pátého setu, kde v tie-breaku po několika výměnách až těsně podlehl o dva míčky. Nebo také velmi vyrovnaný souboj kategorie starších – o třetí místo, kde bučovický Holíček podlehl domácímu Václavu Marešovi až v koncovce čtvrté sady také těsně v tie-breaku o dva míčky.


Výsledky úvodního turnaje mládeže – 29. září 2019 ve Vyškově:

skupina starších + dorostu:

1. Metoděj Drápal,
2. Petr Luska,
3. Václav Mareš (vše KST Dragon VYŠKOV),
4. Tomáš Holíček (TJ Sokol Bučovice)

skupina mladších + nejmladších:

1. Ondřej Poslušný,
2. Jaromír Benek ml., (vše TJ Sokol Čechovice)
3. Oliver Vincenec (KST Dragon VYŠKOV),
4. Ondřej Zeman (KST Dragon VYŠKOV)


Na další turnaj (mimo krajské bodovací cca co 14 dní) se naši dragoni mohou těšit 5. 10. na Žákovskou ligu (viz kalendář), dále 26. 10. na Olomoucku na 2. kolo Hanáckého poháru, následně na okresní přebory mladších, starších a dorostenců (viz kalendář), a na listopad plánujeme také náš oblíbený „koučovací turnaj“ KST Dragon VYŠKOV, tj. #Dragon Challenge!

Za fotografie viz níže patří velké poděkování zejména panu fotografovi Mirku Procházkovi.

Děkujeme všem za účast!

A rodičům domácích hráčů za pomoc při přípravách občerstvení, pomoci s organizací turnaje a náležitosti s tím spojené. Moc si toho vážím, AS (TT).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *