Úsvit nejmenších nadějí! Na Hledáme budoucí olympioniky VYŠKOV reprezentoval dragon Tomáš Beran!

Jako již každoročně jsme v rámci vnitrosezónní přípravy pro naše nejmenší talenty uskutečnili výpravu na výběrový kemp České asociace stolního tenisu, Hledáme budoucí olympioniky. Tentokrát byl v Hodoníně, v době podzimních prázdnin, během posledního listopadového týdne (pondělí-úterý). Za náš KST Dragon Vyškov se nakonec zúčastnil pouze náš Tomáš Beran!

Nejvíce zajímavého uvidíte na fotkách, ale aspoň pár větami jsme od Toma zjistili, jak tentokrát (pod vedením trenéra Jardy Mikesky, s nimž jsem vloni absolvoval školení trenérské licence B ve Vlašimi – viz http://stolnitenisvyskov.cz/trener-tonda-dosahl-druhe-nejvyssi-vzdelani-trenera/) soustředění probíhalo. Na webu České asociace stolního tenisu nově nevychází žádný report toho, jak soustředění probíhalo, kdo se účastnil atd. – dokonce tam bohužel není ještě ani oficiálně nikdo do funkce trenéra talentované mládeže jmenován) 🙁

„Po úvodní rozcvičce, kdy jsme běhali se zapojením rukou, dělali cviky na nohy na žebříku, a skákali přes švihadla jsme pro rozproudění dělali soutěže s míčem, driblování na souběžné vnímání více činností, štafetové hry, sprinty, a člunkové běhy kole ohrádek aj. V samotném tréninku, po rozpinkání forhend a bekend kontry byli někteří začátečníci na robotovi míčků, jiní zkoušeli údery jako topspin, čop, náraz aj. a další byli na zásobníku. Celkově to bylo hodně zaměřené na procvičování jistoty úderů. Mezi jednotkami nám přišli vhod přestávky s protažením, občerstvení, obědem, nákupy atd. Po obědě jsme mohli sledovat údery starších hráčů na zásobníku, při nichž jsme se si mohli stínováním údery lépe zapamatovávat. Také se hrála amerika (kolotoč), nejdřív s během kolem celé tělocvičny, až do finále, na jednom stole. Na závěr opět protažení, a pro ty, kdo vypadli z té ameriky tak opět švihadlo (za odměnu?) 🙂 Trénink byl celkově super, hlavní trenér pan Mikeska se nám věnoval, a byl i srandovní 🙂 Jinak, v tělocvičně bylo celkem 16 stolů, a měli to udělané na slušné úrovni, se 3-4 trenéry celkem, kteří se nám věnovali 🙂“, uvedl Tomáš Beran.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *