„Soustředění s reprezentačním trenérem nám ukázalo, kde nás v sezóně může tlačit bota“

Jen těžko si v ČR vyberete zkušenějšího trenéra stolního tenisu, než kterým je pan Aleš Sviták. ve své bohaté stolně-tenisové kariéře byl:

  • reprezentačním trenérem žen ČR (s nimiž byl dokonce i na olympiádě v Aténách 2004),
  • reprezentačním trenérem kadetek ČR,
  • svazovým trenérem Belgie,
  • ústředním trenérem mládeže ČAST,
  • trenérém ligových Válcoven Plechu Frýdku-Místku,
  • šéftrenérem Střediska vrcholového sportu Vítkovice,
  • trenérem sportovního centra mládeže Ostrava,
  • trenérem ŠKST Bratislava,
  • trenérem SK Dobré (Extraliga žen) – do současnosti.

A my jsme s vyškovskými dragony dostali možnost tohoto trenéra poznat i osobně, a ne jen o něm slýchávat.

Trenér se zkušenostmi z olympijských her sestavil pro naše dragony velmi intenzivní tréninkový plán.

Týdenní tréninkový kemp tedy vedl Aleš Sviták společně s klubovým trenérem dragonů, A. Srnou, a sestavu domácích mládežníků doplňovali nadšení zájemci z řad nejlepší krajské mládeže (Holásky – Martin Slavíček, Bystrc – Lukáš Havránek). Vzhledem k počtu tak vznikly dvě výkonnostní tréninkové skupiny (mladší žáci, a starší žáci+dorost), jenž měli odděleně vedené tréninky, avšak společně vedené snídaně, obědy, a veřeče 🙂

Celý týden našeho soustředění v olomouckém Stražisku byl denodenně zahájen ranním během 4 km, kdy všichni svěřenci i druhý trenér nastartovali tělo k zářným výkonům, v průběhu celého pozdějšího dne. Program byl velmi intenzivní – naplánovaných 30 hodin stolního tenisu a fyzické přípravy se nám zpočátku zdálo jako opravdu velká dávka, avšak vzhledem k rychlé regeneraci mladých sil jsme tohle zvládli svěže 🙂 Nekonečný tréninkový proces a dril završil páteční závěrečný turnaj, v němž své kvality potvrdili ve starších Martin Slavíček a Dominik Novák, a v mladších dívky Kateřina Štarmanová s Amelií Sedláčkovou.

Něco k prostorám, Stražisko je malebná vesnička, kousek od Prostějova, kde místní Sokolíci zvelebují jejich tělocvičnu také stolním tenisem. Jsou navenek i jinak velmi aktivní, a dělají obci i činovníkům velmi dobrou reklamu. Vyškov tam tedy, v místní sokolovně, trénoval na šesti stolech. Nabízí se otázka – „jak jsme se ke Stražisku dostali?“. Se Stražiskem jsme se dostali do kontaktu prostřednictvím našeho hráče na střídavý start, Dominika Nováka, který odtud pochází.

Pro oba trenéry to nebylo první setkání: „S šéftrenérem Svitákem se známe již delší dobu, před pár lety jsme spolu trénovali soustředění KST Blansko, následně jsem jej požádal o přednášku regionálním zájemcům z řad trenérů v našem bývalém klubu, a teď – do třetice všeho dobrého – mi kývl na nabídku vedení našeho klubového soustředění. Znám v České republice jen málokoho s takovým všestranným přehledem, a hlubokou znalostí stolního tenisu, jako má on.“, uvádí Srna.

 

Týden kvalitní přípravy na bližící se sezónu prokládali také společnými akcemi jako výletem na oblíbené stražiské koupaliště, společnou návštěvou olomouckého World Tour s účastí světových hráčů stolního tenisu, pečením „pingpongové buchty“, či společným fotbálkem na přilehlém hřišti.

Dragoni v nadcházející sezóně staví do soutěže DESET družstev (pět v soutěžích dospělých a pět žákovských). Očekávání jsou veliká. Vždyť jejich nejlepšímu svěřenci, Pavlu Beránkovi, letos dá dokonce šanci hájit jejich barvy samotná mekka stolního tenisu – slezský velkoklub KST Ostrava!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *