Návrat na místo činu – dragoni vyráží na bodovačky

Sezónu krajských bodovacích turnajů mládeže jsme zahájili v počtu 19 žáků na třech krajských bodovačkách – mladších žáků, nejmladších žáků a starších+dorostenců.

BTM mladších, 21.9. ve Strážnici – 8 dragonů

Byli jen trochu ospalí – nic víc 😀

Na turnaj jsme jeli sestavou Milan Zaoral, Marek Zaoral, Ondřej Zeman, Kristýna Začalová, Amelie Sedláčková, Tomáš Beran, Oliver Vincenec a Petr Luska.

A pro prvních SEDM jmenovaných to byla premiéra na BTM mladších, pro Olivera i premiéra na celém BTM.

Petr Luska nasazen do druhé divize, kde potvrdil svou aktuální formu a přemožitele našel až ve finálové utkání s hodonínským Pařízkem v 5 setech.

Z dalších hráčů – zařazených do základní divize – se nejlépe vedlo Oliveru Vincenecovi a Milanu Zaoralovi, kteří v pavouku z dvaceti hráčů postoupili až do osmičky nejlepších, kde podlehli pozdějším semifinalistům Martinu Krištofovi z TTC Koral Tišnov a Jakubu Stupavskému ze Slovanu Hodonín.

O jedno kolo hůře se vedlo Tomáši Beranovi, jenž po tuhém boji vypadl v prvním kole navazujícího pavouka.

Dopočítáte se, kolik je na obrázku dragonů?

Ostatním hráčům se tolik nevedlo a ze základní divize bohužel nedokázali postoupit – všichni skončili v pavouku útěchy – v němž se až do finále celého turnaje dostala naše Amélie Sedláčková, viz níže.

BTM starších a dorostu, 22.9. ve Strážnici – 6 dragonů

Silná šestka draků vyrazila ještě i na dorostenecký krajský turnaj ve Strážnici. Vzhledem výsledkům z předchozího dne jsme s sebou vzali i Petra Lusku (stále hráč mladších žáků), který se ani na tomto turnaji úplně neztratil.

Nejtěžší situaci měl nový hráč, kterého jsme za vytrénovali – David Dofek. Věkovým zařazením již první rok dorostenec startoval v základní divizi – o níž je známo, že po sérii „jednoduchých zápasů“ následuje v pavouku většinou ihned těžký soupeř. Po skupině, kterou vyhrál, postoupil do pavouka, v němž hned s prvním soupeřem prohrával již 0-2 a šlo do tuhého. Salesko Líšeňský Tomáš Novák však nedokázal reagovat na včasnou změnu taktiky a posledními třemi sety David dokázal, že chce výš. Další utkání – s Bahenským z Tišnova a Říhou ze Slovanu Hodonín – zvládl ve čtyřech setech, a přišla další těžká výzva. Hráč, kterého dobře známe z krajského střediska mládeže – tentokrát Sokolo Líšeňský Pavel Svoboda. I s ním si však David aktivní hrou poradil a také zvítězil 3:1. Ve finálovém utkání s překvapivým postupujícím zespod, Filipem Zukalem, také nezaváhal – 3:1 a vítězství v základní divizi.

Na obrázku může být: 1 osoba

Stejně těžký úkol obstát v základní divizi, kterou v kategorii starších hraje letos prvním rokem, čekal na hráče Metoděje Drápala. Ten dokázal postoupit do pavouka, kde však v prvním kole překvapivě podlehl břeclavskému Klenovci v pěti setech. Pro další dva hráče – Ondru Svobodu a Petra Lusku – byl turnaj první zkušeností s kategorií starších a dorostenců a ze skupiny základní divize postoupit nedokázali (oba na třetím místě).

Proti tomu hráči, již ostřílení v dorostenecké a starší kategorii Jakub Krejsa (4. divize) a Vojtěch Olejníček (3. divize) dokázali oba ze skupiny postoupit shodně ze 2. místa (Krejsa zejm. přes těžkého Nespěšného z TTC MS Brno a Olejníček zejm. přes břeclavského Maňka) ale ve skupině postoupivších se jim už tolik nedařilo (Olejníček 3. a Krejsa 4.). Celkově však zahráli dobře.

BTM nejmladších, 22. 9. v Brně – 5 dragonů

Milan Zaoral startoval ve druhé divizi, a ve skupině o 5.-8. místo skončil 6.
Podobně se dařilo Štěpánu Vintrovi, jenž ve třetí divizi skončil celkově 5.
těsně před naším dalším hráčem Matyášem Křupkou, jež byl v třetí divizi 6.
Vojtěch Hrubý byl společně se svým jmenovcem Vojtou Zemanem zařazen do čtvrté divize, z níž Vojta H. postoupil ze druhého místa do pavouka play-off, v němž v prvním kole narazil na pozdějšího vítěze Vokřínka – s nímž prohrál nejtěsnějším rozdílem 3:2, když v zápase již 2:1 vedl.
Vojta Z. šel ze třetího míst do pavouka útěchy, kterého vyhrál – ve finále nad Lucií Oleksikovou z TTC Moravská Slavia Brno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *