Náš #dragon Mety Drápal na Žebříčkovém turnaji Jihomoravského kraje desátý

Závěr sezón patřil u dragonů žebříčkovým turnajům (turnajům nejlepších hráčů) všech věkových kategorií v rámci Jihomoravského kraje. Celý rok naše mládežnické naděje bojovali (pravidelně jako jediní z celého našeho vyškovského okresu) v rámci bodovacích turnajů nejmladších, mladších a starších žáků a dorostenců, a vrcholem sezóny bávají právě tyto žebříčkové turnaje pro vybrané hráče. Zástupci KST Vyškov byli nominování v následujících kategoriích – žebříčkový turnaj dorostenců (Vojta Olejníček sedmý, a Ondra Libánek – bronzový), a mladších žáků (Metoděj Drápal).

Dříve jsme informovali, jak Ondřej Libánek v Kloboukách získal bronz na ŽT dorostů.

Mety byl do krajského turnaje nominován jako sedmý náhradník, a mohl tedy jen překvapit. Šlo o jeho poslední turnaj v kategorii mladších žáků, neboť v příštím roce již bude brázdit vody žactva staršího, kde tak „snadno“ proplouvat už nebude, ale věříme, že to zvládne, a jeho forma bude růst.

V rámci celkového žebříčku EloST se 3 naši hráči umístili v TOP 12 skokanů ČR. Jakub Krejsa na 6. místě, Metoděj Drápal na 7. místě, a dvanáctku uzavírá Petr Luska (všichni KST Vyškov).

V základní skupině dostal Metoděj sobě známé hráče Přikryla z Blanska (0:3), Jamného ze Strážnice (3:1), a leváka Matěje Kurdiovského z Tišnova (2:3) – který ho stál „postup“, a musel se brázdit v nižší výkonnostní skupině.

Koncovka pátého setu přinesla Kurdiovskému bod navíc oproti našemu Drápalovi, a tišnovský hráč tak postoupil do vrchní výkonnostní skupiny mladších žáků.

Jak již bylo výše psáno, pro Metoděje (stejně jako brněnský Hynek Nespěšný, Lukáš Buka, či právě blanenský Přikryl) byl letošní rok poslední mezi mladším žactvem, a vzhledem ke spojení krajských kategorií starších žáků a dorostenců bude na příští sezónu muset pořádně „šlápnout do plných“. Na této strastiplné cestě mu budeme tréninkovou základnou a domovským družstvem v soutěži OS2.

Držíme palce!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *