„Cesta zpátky do špičky vede jen přes vysoké cíle a dlouhodobě tvrdou dřinu.“ – vzniká stránka Aleš Sviták, trenér stolního tenisu

Spolupracovali jsme s ním na soustředění ve Stražisku (pro naše Dragony) – viz „Soustředění s reprezentačním trenérem nám ukázalo, kde nás v sezóně může tlačit bota„, na soustředění ve Strážnici (pro KST Blansko), či v Drnovicích (pro celý RSST Vyškov). Aleš Sviták je jednou z významných trenérských osobností českého stolního tenisu, a nyní se o své možnosti a schopnosti podělí s ostatními zájemci, v rámci stránky Aleš Sviták, trenér stolního tenisu.


Rukopis trenéra Svitáka je spojován pro takové stolně-tenisové osobnosti, jako je např.:

On sám si hodně cení ale také například své práce na Miroslavu Cecavovi, kterého se mu podařilo „vytáhnout“ takovým způsobem, že když ve svých devatenácti letech vyřadili Cecavu ze Střediska vrchového sportu v Praze, málokdo mu předpovídal světlé zítřky. Však pod vedením trenéra Svitáka a usilovné práce se Cecava ve Válcovnách plechu FM vypracoval po čtyřech letech usilovné práce do reprezentace dospělých.

V roce 2011 již p. Miroslav Cecava, nyní již věkem v kategorii veteránů – jakožto vítěz Mistrovství Evropy veteránů ve svojí kategorii, a vítěz čtyřhry mužů s Jiřím Vojtkem. (Foto @František Zálewský).

Vzhledem k šíři a kvalitě jeho působení jistě není pochyb o tom, že stránka bude velmi užitečnou, přísnou, a motivující pro nejednoho stolního tenistu v rámci ČR či na Slovensku.

My jsme Alešovi vděčni zejména za doporučení pro našeho odchovance, Pavla Beránka, na převedení jeho vedeného tréninku pod rámec TJ Ostrava KST, kam Pavel minulou sezonu také přestoupil, a úspěšně tam působí v ligových soutěžích dospělých!

Pavel se objevuje také na pravidelných akcích našeho KST Dragon VYŠKOV, a nezřídkakdy (často používané slovo právě Alešem Svitákem) také hrdě v klubovém dresu!

Své díky, i přes nutnou změnu dragonského dresu, by náš odchovanec Pavel Beránek jistě věnoval i právě šéftrenéru Aleši Svitákovi, díky jehož doporučení jsme s Pavle tehdy Ostravu (v srpnu 2016) začali – z jeho působení v krajské soutěži – řešit. Nyní Pavel hraje ligovou soutěž v rámci TJ Ostrava KST, a plní si svůj sen.

Alfe, přejeme Ti pevné zdraví, a neubývající životní elán jímž stále hýříš! A Tvojí nové stránce ať se daří, a pomůže lidem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *